Leader w outsourcingu przemysłowym w branży metalowej

SPAWANIE MIG/ MAG, TIG, LASER

Oferujemy spawanie stali czarnej, stali stopowych, nierdzewnych, wysoko wytrzymałościowych i aluminium. Dzięki zrobotyzowanym rozwiązaniom, gwarantujemy powtarzalną jakość i wytrzymałość spoin.

REALIZACJA ZLECEŃ NA STANOWISKACH ZROBOTYZOWANYCH, ŚCISŁA KONTROLA JAKOŚCI

SPAWANIE PRZEMYSŁOWE | 90% SPAWANIE ZROBOTYZOWANE 10% RĘCZNE

Spawanie to jeden z najpopularniejszych procesów trwałego łączenia metali w przemyśle. Od wszechstronnego spawania MIG i MAG, poprzez precyzyjne spawanie TIG aż do spawania laserowego, technologia ta zawiera w sobie ogromny potencjał w zakresie metod i sposobów obróbki. Dzięki temu daje praktycznie nieograniczone możliwości łączenia różnych materiałów, od stali czarnej, stopowej, nierdzewnej aż po stale wysokowytrzymałościowe czy metale nieżelazne takie jak miedź lub aluminium.

W procesie produkcyjnym największe znaczenie mają jakość, prędkość i powtarzalność spawania. Dlatego też w B2B Metal Bay 90% naszych rozwiązań spawalniczych to procesy zrobotyzowane. Dzięki temu możemy zaoferować Państwu:

  • wyższą i powtarzalną jakość spoin dzięki ścisłemu zaprogramowaniu i kontroli procesu spawalniczego
  • krótsze terminy realizacji zleceń dzięki szybszej i wydajniejszej pracy robotów
  • atrakcyjne ceny dzięki mniejszemu zużyciu materiałów i lepszej wydajności produkcji
  • dostępność usługi niezależnie od sytuacji rynkowej i dostępności wykwalifikowanej kadry

METODY SPAWANIA

Najbardziej powszechna i elastyczna metoda spawania, pozwalająca na duże szybkości, wydajna i łatwa do robotyzacji. Polecana do spawania stali czarnej, stali stopowych, konstrukcyjnych, umożliwia spawanie stali nierdzewnych w określonych warunkach i założeniach.

Charakteryzuje się większą dokładnością niż spawanie MIG/ MAG, umożliwia też spawanie bez materiału dodatkowego minimalizując ryzyko zanieczyszczenia spoin. Jest natomiast znacznie wolniejsza i mniej wydajna. Używana do spawania stali nierdzewnych i trudnospawalnych oraz aluminium.

Najdokładniejsza i jednocześnie najszybsza metoda spawania. Niestety z racji wymaganego sprzętu i konieczności bardzo ścisłego przygotowania krawędzi spawanych materiałów jest najdroższą obecnie metodą spawania. Pozwala na wysokojakościowe spawanie wszystkich materiałów, w tym materiałów mieszanych.

Odmiana metody MAG, w której wprowadzenie ciepła do spoiny jest niższe w porównaniu do tradycyjnej metody spawania, a drut spawalniczy podawany w ściśle kontrolowany sposób. Pozwala to na spawanie trudnych materiałów tradycyjnie spawanych metodą TIG z wydajnością porównywalną do spawania MIG/ MAG, bez odprysków i zanieczyszczeń.

B2B Metal Bay posiada duże doświadczenie w realizacji zleceń spawalniczych oraz współpracuje z partnerami specjalizującymi się w konkretnych branżach spawalniczych. Nasi doradcy chętnie dobiorą odpowiednie rozwiązania do Państwa produkcji. Oferujemy też kompleksowe usługi projektowe, i testy jakościowe i wytrzymałościowe, łącznie z możliwością wykonania zgładów makrograficznych w celu weryfikacji przetopu i struktury spoin. Zapewniamy również transport gotowych produktów do siedziby Klienta. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Zachęcamy do zostawienia zapytania, w celu uzyskania wstępnej wyceny, terminu i możliwości realizacji interesujących Państwa detali. Prosimy w miarę możliwości o przesłanie posiadanych rysunków, określenie wielkości planowanej produkcji, bądź podanie innych informacji, które pozwolą nam szybko obsłużyć Państwa zapytanie. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny z naszym działem doradczym.

Napisz: info@b2bmetalbay.com lub zadzwoń: +48 536 763 855 lub skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:

Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru plik przeznaczony do przesłania.