Leader w outsourcingu przemysłowym w branży metalowej

CIĘCIE I WYCINANIE

Oferujemy cięcie, wycinanie, rozcinanie i przecinanie metali. Obrabiamy blachy metalowe, kostki i bryły, przecinamy profile, rury i druty. Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym o dużej wydajności i precyzji cięcia.

ZAUTOMATYZOWANE PRZECINARKI TARCZOWE, WYCINARKI LASEROWE I PLAZMOWE, WYCINARKI WODĄ

CIĘCIE I WYCINANIE | DOBRY POCZĄTEK UDANEJ PRODUKCJI

Cięcie i wycinanie to jedne z bazowych procesów obróbki metali. Mają one szczególną wagę w procesie produkcyjnym, gdyż od ich dokładności zależy często jakość końcowego produktu. Niedokładnie wycięte krawędzie utrudniają lub wręcz uniemożliwiają łączenie ścianek (np. poprzez spawanie, zgrzewanie lub zagniatanie). Z kolei zły dobór parametrów obróbki, np. w przypadku wycinania laserem lub plazmą, może skutkować osłabieniem lub zniszczeniem materiału w obrębie strefy wpływu ciepła. Z tego powodu, w B2B Metal Bay inwestujemy w nowoczesny park maszynowy i korzystamy z wieloletniego doświadczenia zakładów specjalizujących się w obróbce danych materiałów. 
Procesy cięcia i wycinania wiążą się również z koniecznością inteligentnego zarządzania procesem i materiałami, aby móc obrabiać materiał o różnych kształtach i gabarytach, z maksymalną wydajnością i minimalnym odrzutem. W przypadku przecinarek do drutów, rur i profili, proces ten wspomagają zautomatyzowane rozwiązania podajnikowe. W przypadku cięcia laserem, nasi technolodzy dobierają metodę (odparowanie, wypalanie, topienie, wydmuchiwanie) do grubości blach i rodzaju obrabianego materiału. Dzięki wysokiej precyzji cięcia laserowego, możliwe jest takie zagospodarowanie blachy, żeby zminimalizować naddatki i zoptymalizować cenę usługi. 

CIĘCIE | PROCESY W OFERCIE

Wycinanie laserowe charakteryzuje się dużą precyzją i pozwala na uzyskanie dowolnych, nawet bardzo skomplikowanych kształtów. Co ważne, krawędzie elementów wycinanych laserowo są gładkie i nie wymagają dodatkowej obróbki przed spawaniem czy montażem. Laser może wycinać zarówno cienkie jak i średnie blachy lub też przecinać długie elementy (rury, profile).

Cięcie plazmą lub gazem jest nieco mniej dokładne od wycinania laserowego, natomiast jest od niego znacznie tańsze. Również w przypadku blach o grubości powyżej 2-3mm warto rozważyć wycinanie plazmą. Plazma ma większą strefę wpływu ciepła, co należy wziąć pod uwagę przed wybraniem tej technologii. Nasi materiałoznawcy chętnie pomogą dokonać mądrego wyboru.

Podstawową zaletą cięcia wodą (WaterJet) jest brak nagrzewania materiału podczas cięcia, czyli brak zmian w strukturze materiału spowodowanych obróbka cieplną. W zależności od grubości blach/ elementów stosuje się cięcie czystą wodą pod wpływem ciśnienia lub wodą z dodatkiem ścierniwa. Water Jet świetnie przecina zarówno cienkie jak i grube materiały, ale nie radzi sobie ze skomplikowaną geometrią – wycinać wodą można raczej proste kształty.

W przypadku cięcia bardzo długich rur, prętów i profili, szczególnie w produkcjach wielkoseryjnych, najbardziej ekonomiczne jest wykorzystanie wysokowydajnych zautomatyzowanych przecinarek tarczowych. Podobnie jak cięcie wodą, jest to cięcie na zimno, nie naruszające struktury materiału; jednak jest to metoda odpowiednia wyłącznie do prostych zadań.

Szeroko rozbudowany park maszynowy z kilkoma stanowiskami do cięcia metali daje nam dużą elastyczność w realizacji zleceń, a naszym Klientom zapewnia wybór najlepszej technologii. Oferujemy kompleksowe usługi wykonawcze, a także projektowe i doradcze oraz testy jakościowe i wytrzymałościowe. Zapewniamy również transport gotowych produktów do siedziby Klienta. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Zachęcamy do zostawienia zapytania, w celu uzyskania wstępnej wyceny, terminu i możliwości realizacji interesujących Państwa detali. Prosimy w miarę możliwości o przesłanie posiadanych rysunków, określenie wielkości planowanej produkcji, bądź podanie innych informacji, które pozwolą nam szybko obsłużyć Państwa zapytanie. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny z naszym działem doradczym.

Napisz: info@b2bmetalbay.com lub zadzwoń: +48 511 750 480 lub skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:

Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru plik przeznaczony do przesłania.