Leader w outsourcingu przemysłowym w branży metalowej

MALOWANIE PROSZKOWE

Oferujemy malowanie proszkowe elementów metalowych, w szczególności elementów podłużnych, ścianek, części, rur, profili innych detali małego i średniego gabarytu. Dzięki automatyzacji procesu malowania możemy przyjąć zlecenia wielkoseryjne. Gwarantujemy dobre ceny i szybką realizację.

W PEŁNI ZAUTOMATYZOWANA MALARNIA PROSZKOWA I WYKWALIFIKOWANA KADRA

MALOWANIE METODĄ PROSZKOWĄ

Malowanie proszkowe należy do najbardziej popularnych i cenionych metod malowania przemysłowego, ze względu na możliwość jednoczesnego zdobienia/ znakowania powierzchni i jej zabezpieczania przed korozją. Malowanie proszkowe charakteryzuje duża trwałość, są to powłoki długowieczne i odporne na ścieranie i odpryski. Warto też podkreślić niską szkodliwość farb proszkowych dla środowiska, zarówno podczas procesu malowania jak i w trakcie późniejszego użytkowania pomalowanych wyrobów. Malowanie proszkowe jest również procesem bardzo ekonomicznym, gdyż nakładana tą metodą warstwa farby jest cienka, równomierna i idealnie przylegająca do powierzchni, co czyni farby proszkowe niezwykle wydajnym medium.

W B2B posiadamy zarówno zautomatyzowaną linię do malowania proszkowego jak i wysoko wykwalifikowaną kadrę do malowania prototypów, odlewów lub części o dużych gabarytach. Jeżeli dany detal tego wymaga, zapewniamy również wstępną obróbkę strumieniowo-ścierną, w celu dobrego przygotowania powierzchni pod malowanie.

PROCES MALOWANIA PROSZKOWEGO

Przed przystąpieniem do malowania ważne jest odpowiednie przygotowanie powierzchni, tzn jej oczyszczenie z wszelkich zabrudzeń, rdzy lub starej warstwy farby oraz zapewnienie takiej faktury, która zagwarantuje odpowiednią przyczepność farby. Z tego powodu w B2B Metal Bay oferujemy również piaskowanie przygotowujące do malowania.

Lakierowanie proszkowe odbywa się metodą natryskową elektrostatyczną, w trakcie której cienka warstwa farby ściśle przywiera do malowanej powierzchni, zapewniając tak cenioną w malowaniu proszkowym trwałość powłoki. W B2B Metal Bay posiadamy zarówno zautomatyzowaną linię do malowania proszkowego jak możliwość lakierowania ręcznego elementów niewymiarowych.

Ostatnim etapem malowania proszkowego jest proces utwardzania powierzchni, podczas której odbywa się polimeryzacja farby proszkowej. Etap ten przebiega w specjalnych piecach, w temperaturze 160°C – 230°C. 

Aby móc dostarczyć Państwu gotowy produkt, oferujemy kompleksowe usługi wykonawcze, w tym również przygotowanie detali do malowania (obróbka strumieniowo-ścierna) czy montaż gotowych elementów. Zapewniamy również transport zamówionych produktów do siedziby Klienta. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Zachęcamy do zostawienia zapytania, w celu uzyskania wstępnej wyceny, terminu i możliwości realizacji interesujących Państwa detali. Prosimy w miarę możliwości o przesłanie posiadanych rysunków, określenie wielkości planowanej produkcji, bądź podanie innych informacji, które pozwolą nam szybko obsłużyć Państwa zapytanie. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny z naszym działem doradczym.Napisz: info@b2bmetalbay.com lub zadzwoń: +48 536 763 855 lub skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:

Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru plik przeznaczony do przesłania.