Leader w outsourcingu przemysłowym w branży metalowej

POWLEKANIE POWIERZCHNI

Oferujemy galwanizację, cynkowanie i oksydowanie wyrobów metalowych. W zależności od rodzaju obrabianego materiału i użytej technologii, gwarantujemy zabezpieczenie przed korozją na okres od kilkunastu do kilkudziesięciu lat.

POWLEKANIE WYROBÓW ZE STALI I ŻELAZA

POWŁOKI OCHRONNE | ZABEZPIECZANIE PRZED KOROZJĄ

Powlekanie metali w produkcji przemysłowej ma za zadanie przede wszystkim wzmocnienie powierzchni części metalowych oraz ich ochronę przed korozją w sytuacjach, gdy samo malowanie jest niewystarczające lub niepożądane. W zależności od rodzaju metalu, z którego wykonane są powlekane elementy oraz założeń projektowych (m.in. typu środowiska, w którym będą eksploatowane), istnieje możliwość powlekania na gorąco lub na zimno. 

W B2B Metal Bay oferujemy trzy rodzaje powlekania metali; galwanizację chromem, ocynkowywanie ogniowe oraz oksydowanie. Obrabiamy siatki, pręty, blachy, kotwy/ elementy konstrukcyjne i budowlane oraz przyczepy/ części pojazdów rolniczych.

POWLEKANIE – PROCESY

Galwanizacja, inaczej nazywana kąpielą w elektrolicie, to proces wykorzystujący właściwości metali oraz procesy elektrochemiczne, do wytworzenia cienkiej powłoki katodowej lub anodowej, chroniącej przed korozją. Najpowszechniej stosowany jest tu chrom, który wyróżnia wysoka odporność na rdzę

Cynkowanie stali polega na wieloetapowym zanurzaniu w gorącej kąpieli cynkowej o temperaturze około 450°C. Powoduje to wytwarzanie warstwy płaszcza ochronnego ze stopu żelaza i cynku na powierzchni obrabianych detali. Warstwa ta chroni przed korozją, nie wymagając przy tym czyszczenia ani okresowych konserwacji.

Oksydowanie (czernienie) stali i żelaza polega na kontrolowanym utlenieniu wierzchniej warstwy detalu poprzez jego rozgrzanie, a następnie zanurzenie w płynie oksydującym. Nowoczesne urządzenia gwarantują właściwą proporcję roztworu i jego optymalną temperaturę. Oksydowanie skutkuje powstaniem ciemnej/ czarnej powłoki, która nie wchodzi w reakcję z otoczeniem. 

W B2B Metal Bay staramy się podchodzić indywidualnie do każdego zlecenia. Oferujemy kompleksowe usługi wykonawcze, a także projektowe, doradcze i testy jakościowe oraz wytrzymałościowe. Zapewniamy również transport gotowych produktów do siedziby Klienta. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Zachęcamy do zostawienia zapytania, w celu uzyskania wstępnej wyceny, terminu i możliwości realizacji interesujących Państwa detali. Prosimy w miarę możliwości o przesłanie posiadanych rysunków, określenie wielkości planowanej produkcji, bądź podanie innych informacji, które pozwolą nam szybko obsłużyć Państwa zapytanie. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny z naszym działem doradczym.

Napisz: info@b2bmetalbay.com lub zadzwoń: +48 536 763 855 lub skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:

Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru plik przeznaczony do przesłania.