PIASKOWANIE I ŚRUTOWANIE
Piaskowanie i śrutowanie części metalowych; oczyszczanie z rdzy i zabrudzeń oraz przygotowanie do malowania. Piaskowanie wielkoseryjne w piaskarkach kabinowych, piaskowanie ręczne produktów niewymiarowych. Czyszczenie części samochodowych, narzędzi, felg.
PRECYZYJNE CZYSZCZENIE I OBRÓBKA POWIERZCHNI – SZEROKI WYBÓR ŚCIERNIWA
PIASKOWANIE / ŚRUTOWANIE
Piaskowanie metali to rodzaj obróbki strumieniowo-ściernej, którą wykorzystuje się w produkcji przemysłowej do czyszczenia powierzchni z rdzy i/lub przygotowania produktów surowych do malowania. W trakcie piaskowania strumień ścierniwa jest kierowany na powierzchnię pod wysokim ciśnieniem i pod jego wpływem starta zostaje wierzchnia powłoka elementu, w tym również wszelkie zabrudzenia, rdza i nierówności. W zależności od pożądanej głębokości ścierania oraz materiału, z którego wykonany jest obrabiany element, dobiera się różne rodzaje ścierniwa oraz czas i intensywność procesu piaskowania /śrutowania.
W zależności od wielkości piaskowanych elementów oraz wielkości zamówienia i posiadanego sprzętu, piaskowanie może być wykonywane ręcznie lub w tzw. piaskarkach, gdzie podlega częściowej lub całkowitej automatyzacji. Piaskarki wykorzystuje się głównie do piaskowania powtarzalnego dużych serii, szczególnie elementów o małych i średnich gabarytach. W przypadku elementów o bardzo dużych gabarytach lub np. przy pracach restauracyjnych instalacji zewnętrznych (infrastruktury miejskiej, rurociągów etc.), z konieczności wykorzystuje się zestawy przenośne do piaskowania ręcznego.
RODZAJE PIASKOWANIA I ŚCIERNIWA
popularne ścierniwo do oczyszczania elementów metalowych, wykorzystywane m.in. w piaskarkach z zamkniętym obiegiem ścierniwa, do obróbki małych i średnich elementów. Zwiększa przyczepność powierzchni detali i jest często wykorzystywany do przygotowania elementów surowych do malowania.
Chętnie wykorzystywane w procesie obróbki stali nierdzewnych, miedzi, aluminium oraz ich stopów, szczególnie w przypadku wyrobów o cienkich lub kruchych ściankach. Ścierniwo to charakteryzuje duża elastyczność, przez co nie powoduje ono ścierania erozyjnego. Jest obojętne chemicznie, nie zawiera wolnej krzemionki i tlenków metali.
Ścierniwa o silnych właściwościach skrawających, odpowiednie do głębokiego czyszczenia. Ze względu na dużą odporność na rozbicie jak również dość wysoką cenę, zaleca się używanie ich w piaskarkach z zamkniętym obiegiem ścierniwa, gdzie mogą być wielokrotnie wykorzystywane. Szeroki zakres granulacji obu ścierni pozwala na uzyskanie powierzchni o zróżnicowanej strukturze.
Wykorzystywany głównie do piaskowania/ czyszczenia obiektów zewnętrznych, elewacji, rurociągów, zbiorników. Ważne jest, aby w procesie transportu i podczas prac chronić piasek przed wilgocią. Z racji niebezpieczeństwa wydzielania się wolnej krzemionki podczas piaskowania, zaleca się rygorystyczną ochronę płuc i stosowanie ścierniwa jedynie w osłonie wodnej.

Warto pamiętać, że dobór właściwego ścierniwa o odpowiedniej granulacji ma kluczowe znaczenie dla wyniku końcowego obróbki strumieniowo-ściernej. Jeżeli celem piaskowania jest zmatowienie powierzchni, wybór padnie na ścierniwo o drobnej granulacji, które da w efekcie delikatną, jedwabistą powłokę. Jeśli założeniem jest uzyskanie chropowatej powierzchni przypominające groszkowanie, potrzebne będzie grubsze ziarno. W B2B Metal Bay wykonujemy szereg usług z zakresu obróbki ścierniwem, prac czyszczących i przygotowujących elementy metalowe do malowania. Serdecznie zapraszamy do współpracy!
Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Zachęcamy do zostawienia zapytania, w celu uzyskania wstępnej wyceny, terminu i możliwości realizacji interesującego Państwa zlecenia. Prosimy o zawarcie w wiadomości informacji o wielkości i terminie realizacji zamówienia, jak również podanie kontaktu telefonicznego, abyśmy mogli sprawnie obsłużyć Państwa zapytanie. W przypadku pytań prosimy o kontakt z naszym działem doradczym.
Napisz: info@b2bmetalbay.com lub zadzwoń: +48 511 750 480 lub skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
- Uprawnienia TÜV
- Uprawnienia UDT zgodnie z normą PN-EN 287-1
- Certyfikat ISO 9001: 2015
- Metody spawania wg PN-EN ISO 4063:2009: 111, 131, 135, 141
- ATEX DIRECTIVE 2014/34/UE
- GIG Certyfikat nr B/2181/III/2017 (certyfikat głównego urzędu górniczego)