Leader w outsourcingu przemysłowym w branży metalowej

ODLEWANIE

Oferujemy wysokiej jakości odlewy żelazne i nieżelazne na potrzeby przemysłów: maszynowego, motoryzacyjnego, energetycznego, budowlanego, medycznego i innych, a także mosiężne i żeliwne odlewy na zamówienia indywidualne.

ODLEWY METALOWE, ZE STALI, MIEDZI, ALUMINUM I MOSIĄDZU

ODLEWANIE METALI | ZACHOWANA CIĄGŁOŚĆ STRUKTURY

Odlewanie to jeden z podstawowych procesów obróbki metali o szerokim zastosowaniu w produkcji części, półfabrykatów oraz elementów konstrukcyjnych i wykończeniowych dla przemysłu, zaopatrzenia i życia codziennego. Polega ono na zalaniu roztopioną masą formy trwałej (kokilowej) lub nietrwałej (np. piaskowej lub woskowej) w celu uzyskania pożądanego kształtu po stężeniu materiału. W zależności od użytej metody i sterowania procesem krzepnięcia,  można uzyskać różną precyzję kształtu oraz właściwości fizyczne i mechaniczne odlewu.

W naszej ofercie skupiamy się przede wszystkim na uzyskaniu wysokiej, powtarzalnej jakości wykonywanych detali oraz precyzji w oddaniu ich geometrii. Oferujemy elastyczne formy współpracy; możemy wykonać odlewki dużych serii elementów ze stali, żeliwa, miedzi czy aluminium albo  zaprojektować i wykonać prototypy nowych serii. Wykonujemy elementy od 0,1 kg  do nielimitowanych wymiarów. Na specjalne zamówienia wykonujemy również odlewy mosiężne (prosimy o kontakt).

W procesie odlewania piaskowego wykorzystuje się formy nietrwałe, wykonane z masy piaskowej. Zaletami tej metody są: niskie koszty wytwarzania produkowanych elementów oraz uniwersalność – umożliwia ona tworzenie produktów o zróżnicowanym kształcie, wymiarze i wadze.

Odlewanie kokilowe charakteryzuje się dużą precyzją odlewu oraz możliwością realizacji zamówień w większych seriach. Proces ten polega na zalewaniu roztopionym metalem form trwałych, z wykorzystaniem specjalnych maszyn odlewniczych (kokilarek, pieców odlewniczych). Odlewy kokilowe cechuje wysoka jakość i powtarzalność formy.

Odlewanie ciśnieniowe jest wykonywane na specjalnych maszynach odlewniczych pod  ciśnieniem wywołanym ruchem tłoków prasujących. Nasze odlewy charakteryzują się dużą wytrzymałością, dobrymi właściwościami mechanicznymi, fizycznymi i chemicznymi. Wart podkreślenia jest niski procent wytrąceń tlenkowych i niemetalicznych.

Aby móc dostarczyć Państwu gotowy produkt, zapewniamy także obróbkę wykończeniową surowych odlewów, w tym obróbkę skrawaniem, obróbkę cieplną, cynkowanie, malowanie, znakowanie i kontrolę jakości. Oferujemy kompleksowe usługi wykonawcze, a także projektowe, doradcze i testy jakościowe i wytrzymałościowe. Zapewniamy również transport gotowych produktów do siedziby Klienta. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Zachęcamy do zostawienia zapytania, w celu uzyskania wstępnej wyceny, terminu i możliwości realizacji interesujących Państwa detali. Prosimy w miarę możliwości o przesłanie posiadanych rysunków, określenie wielkości planowanej produkcji, bądź podanie innych informacji, które pozwolą nam szybko obsłużyć Państwa zapytanie. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny z naszym działem doradczym.

Napisz: info@b2bmetalbay.com lub zadzwoń: +48 536 763 855 lub skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:

Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru plik przeznaczony do przesłania.